E-shop

Anketa

Ako často navštevujete našu stránku?

»dnes som klikol prvý krát (39%)
39%

»jeden krát za mesiac (22%)
22%

»týždenne (22%)
22%

»denne (17%)
17%

Aké informácie Vám na tejto stránke chýbajú?

»Iné (napíšte nám aké) (27%)
27%

»Kvety izbové (21%)
21%

»Kvety rezané (18%)
18%

»Kvety záhradné (18%)
18%

»Fórum / diskuzia (15%)
15%

Ste spokojní s celkovou kvetinovou výsadbou nášho mesta počas celého roka?

»áno - je to výborné (34%)
34%

»áno - je to priemerné (22%)
22%

»nie - je to slabé (22%)
22%

»nie - je to veľmi slabé (21%)
21%

Vyhovujú vám otváracie hodiny?

»Áno (49%)
49%

»Nie (napíšte dôvod) (27%)
27%

»Chcelo by to zmenu (napíšte akú) (24%)
24%


Realizácia výzdoby svadobných slávností a obradov Galéria obrázkov

Akú svadobnú kyticu si vyberiete?


Rovnako ako svadobné šaty aj svadobné kytice ovplyvňuje móda a trendy, ktoré nepôsobia len na výber kvetín a doplnkového materiálu, ale aj na viazačské techniky.
Chceme vás zoznámiť nielen s nanjnovšími trendmi, v dizajne a technikách, ale aj s ponukou sortimentu. Pre ľahší výber sme ponuku rozdelili do niekoľkých farieb. Na základe mnohých žiadosti sme do tejto pasáže zahrnuli podrobné informácie o sortimente. Veríme, že sa tento prehľad stane užitočnou pomôckou pri výbere práve vašej svadobnej kytice.
Netreba však zdôrazňovať, že najkrajšie kvety na prípravu svadobných kytíc pochádzajú práve z Holandska.

Paleta farieb v svadobných aranžmánoch:

 • Biela = svetlo. Farba svetla, čistoty a grácie. Symbolizuje aj vernosť, nevinnosť a cit. Je spojená s ďaľšími pozitívnymi pojmami, ako je jar, láska, krása, príroda, mier a harmónia. Najčastejšia svadobná kytica. Je značne uprednostňovaná v klasických väzbách, v svadobných aranžmánoch, či aranžmánoch slávnostného rázu.
 • Žltá = zlato. Farba zlata, slnka a energie. Symbolizuje aj optimizmus, dynamickosť, tvorivosť a spoločenskosť. Je spojená s ďaľšími pozitívnymi pojmami, ako je leto, dôraznosť, všestrannosť, podnikavosť, odhodlanosť a múdrosť.
 • Ružová = neha. Farba nehy, mladosti a romantiky. Symbolizuje aj jar, pôvab, dôstojnosť, porozumenie a rešpekt. Je spojená aj s ďaľšími pozitívnymi pojmami, ako je vznešený, módny, vycibrený, starostlivý a ochranársky.Pri jej použití s bielou či s pastelovými farbami dosiahneme pravého romantického nádychu. Dodáva napätie a náznak obrovského dobrodružstva.
 • Oranžová = oheň. Farba ohňa, bohatstva a rozkoše. Symbolizuje aj teplo, oslavu a hojnosť. Je spojená aj s ďaľšími pozitívnymi pojmami, ako je humor, veselosť, družnosť, spontánnosť a iskrivá osobnosť.
 • Červená = vášeň. Farba vášne, lásky a sily. Symbolizuje aj dobrodružstvo, rýchlosť, vzrušenie, exotickosť, slávu a luxus. Je spojená aj s ďaľšími pozitívnymi pojmami, ako je vitalita, zmyselnosť, elán, šťastie a šarm.
 • Fialová - krásna, ale nebezpečná farba je zmesou protikladov-teplej červenej a studenej modrej.
 • Modrá - romantická a upokojujúca farba voľnosti. Existuje len niekoľko skutočne modrých kvetov, bývajú skôr vo fialových odtieňoch. Pri spojení s bielou farbou je veľmi vhodná do moderných interiérov.
 • Zelená - v prírode najčastejšia farba, ktorá vyjadruje pokoj a bezpečie. Je základom väčšiny aranžmánov a jednoducho kombinovateľná.
 • Hnedá - farba prírody, pôdy a kameňov sa hodí predovšetkým na jesenné aranžmány. Sama príroda neponúka mnoho kvetov tejto farby, využívame skôr neživý materiál či doplnky v tejto farbe.

Na svoju cestu k svadobnému oltáru si nevesty nemusia zvoliť len klasický svadobný kvetinový aranžmán. Využitie netradičnej dekorácie či kytice obohatí tento slávnostný deň o ďalší zážitok a predstaví aranžérske umenie v inom svetle.
Jednou z profesionálnych zručností každého floristu, ktorý vytvára svadobné kytice je umenie odhadnúť typ nevesty a pomocou nej vybrať vhodnú kyticu, čí dekoráciu.
Potrebné je tiež venovať určitý čas priamemu kontaktu s nevestou a dozvedieť sa, akú zákazníčku máme pred sebou. Samozrejmosťou sú informácie o výške a type postavy, farbe vlasov a očí, účesu, strihu a farbe šiat, ale dôležité je dozvedieť sa viac tiež o nej samotnej. Veľkou chybou by bolo zvoliť nevhodnú kyticu, a to i v prípade, že nevesta má svoju vlastnú predstavu.
Variantov je celý rad, a tak je často možné aspoň prispôsobiť konečný výber požiadavke zákazníčky. A aké typy neviest teda rozoznávame?

 • mladá dievčenská nevesta bude vyzerať veľmi dobre s kyticou guľatou až romantickou, zakončenou dlhým závesom
 • pre športovú nevestu je spravidla charakteristický krátky strih vlasov a jednoduché šaty rovnejšieho strihu. Svedčať jej budú kytice previsnuté v tvare oblúka a dekorácie ako napríklad kornút, vreteno, či žezlo
 • asi najčastejšie sa v praxi stretneme s elegantnými nevestami, ktoré môžu mať veľmi široké, alebo naopak veľmi úzke šaty. Pre ne sa výborne hodia kytice v tvare asymetrického oblúka vodopádu, či tzv. long train (dekorácie s dlhou vlečkou)
 • predstavte si dievča s kučeravými rozviatymi, alebo len ľahko zviazanými vlasmi túžiace po širokých šatách s množstvom čipiek a volárikov. Táto romantická nevesta bude ešte krajšia s podobne rozviatou kyticou či dekoráciou. Hodí sa k nej napríklad srdce (ako ten správny symbol lásky) so závesom, rôzne kabelky, guľatá kytica s množstvom voľne visiacich stúh
 • naopak klasická nevesta viac vynikne s klasickou kyticou - tvar anglickej kvapky či guľatá kytica pre ňu bude to pravé
 • guľatú kyticu ponúkneme aj neveste v zrelšom veku, i keď jej pristane aj kytica v tvare oblúka.
 • posledným typom je extravagantná nevesta - tam je riešenie jednoduché. To budú extravagantné kytice, napr. vreteno, či vejár.

  Guľaté svadobné kytice sú aj napriek všetkým módnym vplyvom stále aktuálne a ich príprava vyžaduje predovšetkým remeselnú zručnosť. Vytvoriť skutočne guľatú kyticu nie je tak jednoduché, ak máme na mysli hlavne kyticu viazanú. Používame nasledovné techniky:
  viazanie s prirodzenými stonkami
  viazanie s navatičkovaným materiálom
  vypichovanie

  Štýlov, ako bude kytica vo výsledku vyzerať je veľa, od rozvoľnenej až po na ťažko zviazanú.
Galéria obrázkov

Svadobná Trojruža01a

Svadobná Trojruža01a

Svadobná Trojruža01b

Svadobná Trojruža01b

Svadobná Trojruža01c

Svadobná Trojruža01c

Zelená Nevesta02

Zelená Nevesta02

Ružová Nevesta03

Ružová Nevesta03

Biela Nevesta04

Biela Nevesta04

Modrá Nevesta05a

Modrá Nevesta05a

Modrá Nevesta05b

Modrá Nevesta05b

07.07.2007

07.07.2007

07.07.2007

07.07.2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Svadobná výzdoba-stoly 2007

Žltá nevesta06a

Žltá nevesta06a

Žltá nevesta06b

Žltá nevesta06b

Žltá nevesta06c

Žltá nevesta06c

Žltá nevesta-ženích06d

Žltá nevesta-ženích06d