E-shop

Anketa

Ako často navštevujete našu stránku?

»dnes som klikol prvý krát (39%)
39%

»jeden krát za mesiac (22%)
22%

»týždenne (22%)
22%

»denne (17%)
17%

Aké informácie Vám na tejto stránke chýbajú?

»Iné (napíšte nám aké) (27%)
27%

»Kvety izbové (21%)
21%

»Kvety rezané (18%)
18%

»Kvety záhradné (18%)
18%

»Fórum / diskuzia (15%)
15%

Ste spokojní s celkovou kvetinovou výsadbou nášho mesta počas celého roka?

»áno - je to výborné (34%)
34%

»áno - je to priemerné (22%)
22%

»nie - je to slabé (22%)
22%

»nie - je to veľmi slabé (21%)
21%

Vyhovujú vám otváracie hodiny?

»Áno (49%)
49%

»Nie (napíšte dôvod) (27%)
27%

»Chcelo by to zmenu (napíšte akú) (24%)
24%


poradenstvo a realizácia bytových dekorácií

Orchidea v interiéri.

Orchidey (Orchideaceae) sú najväčšou čeľaďou kvitnúcich rastlín a môžeme ich nájsť vo všetkých častiach zemegule, na všetkých kontinentoch a vo všetkých klimazónach.
Orchidey sú cenené pre trvanlivosť kvetov exotických tvarov, pričom sa obyčajne považujú za veľmi chúlostivé. Opak je však pravdou, tieto rastliny sa dajú veľmi dobre pestovať v bytových podmienkach.
Niektoré druhy-terestrické-zemné orchidey rastú v pôde. Väčšina druhov pestovaných ako izbové rastliny je však epifitických, vo voľnej prírode rastú na stromoch, prípadne na skalách. Okrem obvyklých kotviacich koreňov majú tieto rastliny aj tzv. vzdušné korene, preto potrebujú špeciálny substrát a nádobu.
Najjednoduchšie a najmenej náročné sú hybridy rodu Phalaenopsis. Sú to orchidey s plochými kvetmi, známe aj pod názvom lišajovec, pretože ich kvety sú na oblúkovito prehnutých lodyhách a pripomínajú nočných motýľov.
Veľmi moderné sú hybridy s drobnými kvetmi, s kresbou v tvare bodiek a pásikov so žltými kvetmi, ale najbežnejšie sú hybridy s bielym a ružovým kvetom.

Do interiéru sa odporúčajú aj hybridy rodu Cattleya, ktoré sú najznámejšími orchideami. Vytvárajú jednotlivé kvety, alebo málopočetné súkvetia. Kvety sú veľké a príjemne voňajú, čo je u orchideí zriedkavosťou. Majú celú škálu farieb od bielej až po fialovú. Najviac sú cenené žlté a červené hybridy ako aj klasické odrody v ružovej a bielej farbe.

Trendy v aranžovaní črepníkových orchideí do interiéru:

  • Rozprávky Tisíc a jednej noci Orient je v trende nielen v kuchyni, ale aj vo výzdobe interiérov. Používa sa veľké množstvo orientálnych doplnkov, teplé farby, vône. Skupina červeno a žlto kvitnúcich orchideí patrí do tohto trendu a dodáva miestnosti exotický nádych, rastliny môžeme umiestniť do kovových obalov
  • Luxusná transparencia V prírode rastú orchidey často na stromoch, kde sa zachytávajú pomocou zelených vzdušných koreňov. Rastliny preto umiestňujeme do priesvitných sklenených nádob z oloveného skla, tak aby sme mohli sledovať bizarnosť koreňov a rastliny doplníme sklenenými nugetmi, machom a kôrou. Pričom mach slúži ako zásobáreň vody pre orchideu aj ako čistič vzduchu
  • Purizmus Zvláštne súkvetia orchideí sa umiestňujú celé do vnútra sklenených valcov, bez zelene, tak aby vynikla krása jednotlivých kvetov. Súkvetia trvácnych druhov vydržia takto až 6-8 týždňov (Cymbidium, Vanda, Dendrobium a i.)
  • Pásikový look Pásiky sa v súčasnosti objavujú vo všetkých oblastiach. Orchidey preto umiestňujeme do obalov s pásikovým vzorom vo farbe kvetu, alebo v kontrastnej farbe, čo dodáva úprave mladistvosť a zaujímavý vzhľad.