E-shop

Anketa

Ako často navštevujete našu stránku?

»dnes som klikol prvý krát (39%)
39%

»jeden krát za mesiac (22%)
22%

»týždenne (22%)
22%

»denne (17%)
17%

Aké informácie Vám na tejto stránke chýbajú?

»Iné (napíšte nám aké) (27%)
27%

»Kvety izbové (21%)
21%

»Kvety rezané (18%)
18%

»Kvety záhradné (18%)
18%

»Fórum / diskuzia (15%)
15%

Ste spokojní s celkovou kvetinovou výsadbou nášho mesta počas celého roka?

»áno - je to výborné (34%)
34%

»áno - je to priemerné (22%)
22%

»nie - je to slabé (22%)
22%

»nie - je to veľmi slabé (21%)
21%

Vyhovujú vám otváracie hodiny?

»Áno (49%)
49%

»Nie (napíšte dôvod) (27%)
27%

»Chcelo by to zmenu (napíšte akú) (24%)
24%


Objednávka svadobnej kytice

Objednávka svadobnej kytice

Obvykle býva postup následovný: zavolá nám niekto, že na daný termín potrebuje svadobnú kyticu a ostatné dekorácie. Ideálnym riešením je, že si s ním dohodneme stretnutie na určitý termín. Nie je totiž nič horšie, ako popri obsluhovaní ostatných zákazníkov rozložiť na pult svadobný katalóg a len tak medzi prácou odpovedať na množstvo otázok budúcich novomanželov.
Odporúčame presne vymedzený čas na objednávku. Ideálne je, ak si v kľudnom a pohodlnom priestore nášho obchodu sadneme, kde môžme nerušene konzultovať rôzne otázky a riešiť drobné problémy. Na zostavenie kvalitnej objednávky potrebujeme spoločne 35-60 minút, vo výnimočných prípadoch aj 14 dní.
Ak zhruba po 10 minútach zistíme, že nevesta nemá jasno vo svojich predstavách, taktne naznačíme, aby si po príchode domov ujasnila svoje predstavy a následne si dohodneme ďaľší termín stretnutia.
Je nepísaným pravidlom, že svadobnú kyticu vždy objednáva osobne ženích (to je aj môj prípad z prvého manželstva), ale dnes je to úpne inak (prípad mojej druhej svadby, kedy som si za manželku vzal Kvetinárku).
Do nášho kvetinárstva prichádzajú takmer v 99 percentách budúce nevesty, niekedy aj so ženíchom, málokedy s mamou, alebo budúcou svokrou a nie zriedka s niekoľkými kamarátkami (táto situácia býva niekedy dosť komplikovaná, ale berieme to tak, že sú to naše budúce zákazníčky.
Objednávka v prítomnosti ženícha je naopak obvykle pomerne pokojná, pretože na väčšinu vecí súhlasne prikývne. Najťažšou variantou je prítomnosť svokry, alebo mamičky - tam sme obzvlášť obozretní, diplomatickí a taktní. Parkrát sa nám stalo, že sme boli nútení slovne zasiahnuť, aby neveste bol daný väčší priestor. Pre nás je najdôležitejšia osoba nevesty. Nielenže máva najjasnejšiu predstavu o dekorácií a štýle vlastného obradu, ale dôležité je aj osobné stretnutie z hľadiska poznania jej temperamentu, základných povahových vlastností a posúdenia jej vzhľadu. To všetko sú veci, ku ktorým treba pri výbere kytice prihliadať.