E-shop

Anketa

Ako často navštevujete našu stránku?

»dnes som klikol prvý krát (39%)
39%

»jeden krát za mesiac (22%)
22%

»týždenne (22%)
22%

»denne (17%)
17%

Aké informácie Vám na tejto stránke chýbajú?

»Iné (napíšte nám aké) (27%)
27%

»Kvety izbové (21%)
21%

»Kvety rezané (18%)
18%

»Kvety záhradné (18%)
18%

»Fórum / diskuzia (15%)
15%

Ste spokojní s celkovou kvetinovou výsadbou nášho mesta počas celého roka?

»áno - je to výborné (34%)
34%

»áno - je to priemerné (22%)
22%

»nie - je to slabé (22%)
22%

»nie - je to veľmi slabé (21%)
21%

Vyhovujú vám otváracie hodiny?

»Áno (49%)
49%

»Nie (napíšte dôvod) (27%)
27%

»Chcelo by to zmenu (napíšte akú) (24%)
24%


Káva, Čokoláda

1. Bolívia - Biocaffee

Káva zo živých plotov v záhrade a z kávovej plantáže. V Bolívii bolo zvykom pestovať kávu na vidieckych farmách, ako ozdobné živé ploty. Až v 50. rokoch 20. storočia sa v Bolívii začali cieľavedome venovať komerčnej produkcii kávy. Vspruhu dostala v roku 1975, keď mráz narobil veľké škody brazílskemu kávovému priemyslu. Káva sa pestuje vo vysokých polohách v nadmorskej výške 180-160 m a až umyté zrná arabiky sa vyvážajú. Káva má plnú bohatú chuť so sklonom až k horkosti.

2. Colombia Supremo

Najväčší výrobca akostnej kávy - hodvábnej a aromatickej, silnej a neporovnateľnej chuti. Oblasti, v ktorých sa káva pestuje sa rozprestierajú medzi výbežkami Ánd, kde je mierne a vlhké podnebie. Tento druh kávy má väčšie zrná, je aromatická, ovocná, ľahko oriešková a má dobrú chuťovú plnosť. Je to jedna z najlepšie vyvážených káv a zároveň káva, ktorú možno piť v akomkoľvek dennom čase.

3. Cuba Turquino Extra

Bolo by prekvapujúce, keby Kuba k svojim jemným cigarám neprodukovala aj vynikajúcu kávu. Najlepšou kubánskou kávou je Turquino, alebo Turquino Extra, pričom týmto označením sa rozumie skôr stupeň kvality kávy, než oblasť. Káva má čistú chuť, strednú plnosť a obsahuje menej kyselín ako mnohé iné stredoamerické kávy.

4. Costa Rica Tarrazu

Dobrá kyslosť a korenistá aróma spojená s plnou, ušľachtilou chuťou. Kostarika so svojou úrodnou, dobre priepustnou pôdou sopečného pôvodu bola prvou stredoamerickou krajinou, ktorá začala pestovať kávu. Terrazu je jedna z najlepších káv na svete, lebo má jemnú,čistú chuť a skvelú vôňu.

5. Burundi Orofino

Vo vnútrozemí Afriky leží malá krajina Burundi. V Burundi sa káva pestuje vo vysokohorských podmienkach, čím ma káva silnejšiu plnú chuť. Zber kávy tu prebieha od novembra až do januára. Káva má ušľachtilú zemitú chuť s krásne čokoládovým záverom.

6. Ecuador - Biocaffee

Kávovníky druhu arabica sa v Ekvádore pestujú až od roku 1952. Káva je dobrej kvality, najmä ak pochádza z úrody zo začiatku júna a nie z neskorších zberov. Káva má jemnú arómu, vyváženú chuť, celkovo je harmonická.

7. Ethiopia Crown - Biocaffee

Na začiatku pestovania kávy bola Etiópia. Meno káva je odvodené od etiópskej provincie Kaffa. Ešte dnes tam mnohé kávovníky rastú divoko a poskytujú kávu s ovocno-vínovou arómou a výraznou bohatou chuťou korenia.

8. Galapagos San Cristobal - Biocaffee

Veľmi vzácna káva z jedného ostrova v Tichom oceáne. Pestovanie kávy tu začalo v roku 1875 odrodou Bourbon SHB. Ročná výroba je asi 500 vriec. Káva má plnú bohatú chuť s decentnou kyslosťou a jemnou arómou. Pestovaná je výhradne biologicky.

9. Guatemala Antiqua

Vysoká poloha a sopečná pôda robia perfektné podmienky pre rastúcu kvalitu kávy. Guatemala Antiqua je slávna po celom svete pre svoju plnosť, bohatosť a výraznú chuť. Pre jemnú kyslosť je niekedy označovaná ako korenená.

10. Hawai Kona Extra Fancy Flatben

Je havajská káva najkrajšia na svete? Kávové zrná sú lesklejšie a lepšie tvarované ako všetky ostatné kávy. Plná, takmer oriešková, má neobyčajne silnú plnosť a jemnú arómu. Najlepšie kávy sa označujú ako Extra Fancy, Fancy a Number One.

11. India Malabar

Väčšina kávy v Indii sa pestuje na plantážach v nadmorskej výške 600-1800 m. Najkvalitnejšie druhy sa z krajiny vyvážajú, kým ostatná káva na stále stúpajúcu spotrebu sa dováža. V Indii bol zavedený postup zvaný monsooning. India Malabar má mäkkú, plnú chuť, bez kyslostí a výraznú arómu.

12. Jamaica Blue Mountain Flatben

Je jamajská káva naozaj najlepšia na svete? Prirodzene, niet pochybnosti o tom, že Blue Mountain je jednou z najlepších káv na svete. Je plnej chuti, harmonicko-ovocná a s veľmi miernou kyslosťou. Má teda všetko, čo si možno od kávy želať. Stúpajúca spotreba mala za následok núdzu o túto jedinečnú kávu a to sa odráža v cene.

13. Java

Osviežujúca káva s bohatou chuťou na každú dennú hodinu. Káva sa pestuje v celom indonézskom súostroví, ale do kultúrnej histórie sa zapísala predovšetkým Java. Káva má zemitejšiu, korenistejšiu chuť, plná, bohatá s vyváženou kyslosťou.

14. Kenya AA

Jedna z najlepších káv-známa svojou plnou a bohatou chuťou, dobrou arómou a kyslosťou. Takmer každý, kto pracuje v kávovom priemysle, uprednostňuje kenskú kávu. Je to preto, lebo kenská káva spĺňa všetko, čo si od šálky dobrej kávy sľubujeme. Je to lahodne aromatická, vynikajúco vyvážená kyslosť, plnosť chuti a má príjemnú ovocnú príchuť.

15. Kongo Kivu

Najlepšia káva sa pestuje na severovýchode krajiny, najmä v provinciách Oriental a Kivu, kde sa kedysi dorábala najlepšia, perlová a slonia káva. Špičková káva z Konga sa žiaľ, stala vzácnosťou. Komu sa ju podarí zohnať, je nadšený, lebo káva z Konga je dokonalá. Pred získaním nezávislosti v roku 1960 sa káva pestovala najmä na veľkých plantážach, ale po zrútení cien v roku 1989 mnohí pestovatelia opustili svoje farmy. Dnes produkujú kávu zväčša drobní poľnohospodári. Káva má dobrú zvýraznenú plnosť a jemne zemitú chuť.

16. Káva Kopi Luwak, Kopi Tongkonan Toraja

Cibetka "kaká" najlepšiu kávu

  • Najdrahšia káva sveta je v truse zvieraťa, ktoré je o niečo väčšie ako naša mačka. Cibetky jej za rok vyprodukujú len niekoľko málo ton, preto je jej cena taká, aká je. Proste závratná. Za jednu šálku zaplatíte od 6€ / 181,00 SKK. Kilo kávy z tohto zvieratka stojí vyše 300€ / 9 038,00 SKK.

Každý rok sa na ostrove Sumatra nazbiera len okolo 1000 kg tejto jedinečnej kávy z cibetky. Niekomu chutí ako likér zmiešaný s divým korením a pomarančovou marmeládou s chuťou rebarbory. Iným zase chutí ako mierne korenená s príchuťou čokolády a karamelu.
Káva Kopi Luwak vďačí za jedinečnú príchuť nočnému zvieratku - cibetke, prezývanej aj luwak. Tá zje len tie najkrajšie a najkvalitnejšie zrnká, ktoré sa nachádzajú v korunách vysokých stromov. Na ne v tráviacom trakte pôsobia žalúdočné kyseliny a enzýmy. Tie kávu fermentujú. Nakoniec zrnká vylúči prirodzenou cestou. Nadšení domorodci urýchlene pozbierajú jej čerstvý trus a vyberú z neho nepoškodené zrnká kávy, ktoré následne ručne očistia.
Žiaľ, káva z cibetky sa nedá pestovať vo veľkom, čo by určite znížilo jej cenu. V zajatí sa cibetky nedokážu živiť len kávovými zrnkami.
Cibetka
Cibetka je kunovité nočné zvieratko podobné našej mačke. Váži okolo 4kg a živí sa hmyzom, malými živočíchmi a tropickými plodmi. Veľmi jej chutia kávové zrnká, najmä z odrody arabica a robusta. Po tom, ako ich zje a následne v celosti vylúči, pretože ich nevie stráviť, vzniká zo zŕn káva Kopi Luwak.
Prvykrát sa tento výnimočný nápoj, na ktorom si pochutnávajú hlavne "fajnšmekri", dostal na trh vďaka rodine z Jakarty koncom 19. storočia. Na tejto výnimočnej káve si fajnšmekri naozaj pochutnajú-väčšinou však iba do chvíle, než sa dozvedia odkiaľ jej nezameniteľná chuť pochádza. Slovo luwak v indonézštine označuje cibetku-kunovité zvieratko živiace sa hmyzom, malými živočíchmi a tropickými plodmi, teda aj kávou.
Zberači deň čo deň vyrážajú do pralesa, kde pátrajú po truse cibetiek. Keď ich nájdu, vyberú z trusu plody kávovníka a potom sa tradičným spôsobom upražia a na svete je záhadná Kopi Luwak. Chutí inak ako dostupné kávy, jej chuť je popisovaná ako veľmi korenená s ľahko karamelovo-čokoládovou príchuťou.
(Túto kávu vám radi ponúkneme na objednávku).

17. Nepal Himalayan washed

Táto káva z Nepálu patrí medzi najvzácnejšie kávy na svete. Kávu pestujú malí farmári na svojich maličkých políčkach v tieni stromov v nadmorskej výške okolo 1200 m. Kvetinová vôňa s jemnou jasmínovo-korenistou arómou. Himalayan washed je vzácnym spojením lahodnej orieškovej chuti s exotickou arómou a príjemnej strednej kyslosti.

18. NIcaragua Maragogype

Najlepšie nikaragujské kávy patria medzi najjemnejšie na svete. Po vypuknutí občianskej vojny v roku 1979 majitelia kávových plantáži utiekli do Miami. Vládla rozhodla o pozemkovej reforme vrátane rozdelenia pôdy plantáži. Medzitým poskytla kávovému priemyslu rozsiahlu nezávislosť a s kávou obchodujú iba súkromné spoločnosti. Najlepšie kávy sa pestujú na severe a v centre krajiny. Káva má vyváženú, aromatickú a veľmi jemnú chuť.

19. Puerto Rico Yauco Selecto

Yauco Selecto je jednou zo špíčkových káv sveta. Pestuje sa iba na troch farmách na juhozápade ostrova. Vyznačuje sa vysokou chuťovou plnosťou, intenzívnou vôňou a jedinečnou príchuťou. Táto káva je síce drahá, ale má neporovnateľnú chuť.

20. Brazília Santos

Stredne pražená káva s nepatrnou kyslosťou z najdôležitejšej pestovateľskej krajiny sveta. Krajina sa právom nazýva gigant, či kráľ kávového trhu. V Brazílií rastie asi 4 milióny kávovníkov. Táto kvalitná káva sa pestuje v oblasti Sao Paulo. Káva má zvyčajne nízku kyslosť a je charakteristický mäkká.

21. Sumatra Mandheling - Biocaffee

Sumatra, druhý najväčší ostrov a stredisko Indonézie. Káva zo Sumatry sa veľmi podobá na kávu z Jávy. Mandheling sa pokladá za arabicu s najväčšou plnosťou na svete.

22. Svätá Helena

Ostrov svätej Heleny leží v Atlantickom oceáne asi 2000 km od Afriky. Ostrov sa preslávil vďaka Napoleonovi, ktorý tu bol vo vyhnanstve. káva sa na ostrove začala pestovať v roku 1732 z rastlín, ktoré sem priviezli z Jemenu. Káva má plnú, bohatú chuť s nasladlým záverom.

23. Yemen Matari

Dlho pred 6. storočím sa Jemen ešte volal Arábia. Kávovníky, ktoré odtiaľ vstúpili do sveta, sa nazývajú arabica, hoci boli vlastne etiópskeho pôvodu. Jemenská káva je vskutku vynikajúca, mäkká, aromatická, pikantná s vínovým odtieňom, veľmi svojbytná.

24. Decaffeinato Bio

Vysokohorská káva ľahká. Špeciálna zmes bez kofeínu.

Prečo naša káva tak chutí?

Domáce praženie:
Náš pražič sa rozumie svojmu remeslu - praženie Full City Rost. Káva sa praží 15-20 minút pri teplote 235°C. Počas praženia káva stratí až 20% svojej hmotnosti.
Čerstvosť a čas:

Prioritou je kvalita a čerstvosť úrody. Káva sa nakupuje na burze káv. Pred kúpou sa testuje a ochutnáva. Káva sa predáva len čerstvá. Na individuálne mletie kávy sa prosím opýtajte obsluhy.
Vyškolený personál Vám vždy rád poradí pri výbere druhu kávy.
Kofeín
V tomto čase kofeín zažíva skutočnú renesanciu. Kofeín nepomáha len proti únave a narušení koncentrácie. Podľa najnovších vedeckých poznatkov kofeín povzbudzuje rast mozgových buniek a týmto spôsobom zvyšuje výkon pamäti. Kofeín stupňuje uvoľňovanie mastných kyselín, takto sa do tela dostáva dodatočná energia.


Káva Hag
je čerstvo mletá káva, vákuovo balená. Najznámejšia europská káva bez kofeinu pripravená z výberu zŕn kávovníku Arabica a Robusta v pomere 80% a 20%. Vyvážená jemná chuť.

Galéria obrázkov

Káva Jacobs mletá/zrnková bal 500g

Káva Jacobs mletá/zrnková bal 500g

Káva Jacobs "Akcia" bal 2x500g

Káva Jacobs "Akcia" bal 2x500g

Káva Hag bez kofeinu mletá/zrnková bal. 500g.

Káva Hag bez kofeinu mletá/zrnková bal. 500g.

Jacobs & Hag

Jacobs & Hag

Jean Pierre Brioche Zopf "Brioška". Exotická lahodná pochúťka ku káve bal. 600g

Jean Pierre Brioche Zopf "Brioška". Exotická lahodná pochúťka ku káve bal. 600g

Jean Pierre Brioche Zopf "Brioška". Exotická lahodná pochúťka ku káve bal. 600g

Jean Pierre Brioche Zopf "Brioška". Exotická lahodná pochúťka ku káve bal. 600g

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Darčekový kôš

Darčekový kôš

Darčekový kôš

Darčekový kôš

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ

Čokoláda CZ